JESIENNY WYJAZD DO TEATRU I NA BASEN

W piątek (26.10.2018r.) 43-osobowa grupa uczniów z kl. 4,5,6 i 7 pod opieką p. M. Włodarskiej, p. E. Nowińskiej-Dymek oraz p. Z. Więcierzewskiego udała się do Olsztyńskiego Teatru Lalek oraz aquaparku w Pluskach.

Wyruszyliśmy z samego rana spod szkoły, aby móc obejrzeć spektakl teatralny powstały na bazie fabuły książki Ericka Emannuela Schmitta „Dziecko Noego”. Jest to oparta na faktach historia żydowskiego chłopca, którego opiekunem był katolicki ksiądz. Opowieść ta mówi o pamięci, wierności i religii, a także o tym, czy wartości te mogą ocaleć w okrutnym czasie wojny i okupacji.  Spektakl przedstawiony za pomocą współczesnych środków teatralnych oraz specjalnie przygotowanych lalek bardzo zaciekawił dzieci i młodzież. Zaserwował nam doskonałą ucztę duchową wzruszając, skłaniając do przemyśleń, a momentami także bawiąc.

Po wizycie w teatrze udaliśmy się na olsztyńską starówkę, skąd po posiłku i krótkim spacerze pojechaliśmy do aquaparku w Pluskach. Pobyt na basenie rozpoczął ratownik, który  zapoznał nas z regulaminem i zasadami bezpieczeństwa. Dzieci mogły przez 3 godziny wykazać się umiejętnością pływania oraz korzystać ze wszystkich atrakcji, tj. z kilku zjeżdżalni, rwącej rzeki, jacuzzi, czy basenu pływackiego. Podstawowym celem wyjazdu na basen było kształtowanie nawyków i postaw prozdrowotnych, ćwiczenie odwagi, wpajanie prawidłowych nawyków higienicznych oraz agitacja sportowa na rzecz zdrowego trybu życia, jak i również zachęcenie do czynnego spędzania czasu wolnego.

Wymęczeni sportami wodnymi, ale uwrażliwieni, dzięki spektaklowi w Olsztyńskim Teatrze Lalek, wróciliśmy około 19.30 do Garbna.

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
Budujemy szkołę w Afryce

W dniach 9 – 19 października 2018 roku odbyła się w naszej szkole zbiórka pieniędzy na budowę szkoły w Libambami w Zambii (Afryka). Pragnęliśmy w ten sposób pomóc polskiej fundacji Dobra Farma, która koordynuje budowę obiektu.

Akcja w naszej szkole miała następujący przebieg:

8.10.2018 – Natalia Hetman i Paulina Szałkowska (obie z klasy 7 sp.) i Bartosz Macke (8 sp.) sporządzili plakaty reklamujące zbiórkę,

9.10.2018 – Natalia Frączek i Klaudia Bakunowicz-Bogaczuk (obie z klasy 3g) przygotowały i poprowadziły jednodniową loterię szkolną,

19.10.2018 – klasa 8 sp. wspólnie z klasą 3g przygotowała i przeprowadziła jednodniowy sklepik szkolny (Aleksandra Bura, Julia Pietrzyk, Bartosz Macke, Zuzanna Iwańska i Aleksandra Bednarczyk),

9 – 19.10.2018 – Maja Gaszczyńska i Milena Chruścińska (obie z klasy 5 sp.) kwestowały do puszki.

Cała zbiórka przyniosła ogółem 700 zł. Pieniądze te zostały przekazane fundacji Dobra Farma.

http://www.dobrafarma.pl/confmoney

 

 

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ W NASZEJ SZKOLE

12 pażdziernika 2018 roku, w Świetlicy Wiejskiej w Garbnie, odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Apel przygotowali uczniowie klasy IV pod opieką wychowawczyni, pani Justyny Komarowskiej

Było nastrojowo, melancholijnie, refleksyjnie i wesoło. Uczniowie pięknie recytowali wiersze, śpiewali piosenki i odgrywali powierzone role. Podczas akademii wystąpiły uczennice klasy VIII – Weronika Żygota oraz Ola Bednarczyk, które wykonały piosenki Margaret i Sarsy.

Wszyscy nauczyciele i personel szkoły otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz różyczki ufundowane przez Samorząd Uczniowski.

Po programie artystycznym głos zabrała pani Wicedyrektor szkoły – Barbara Starukiewicz, kierując słowa do wszystkich zebranych, w imieniu pani Dyrektor Stefanii Siewruk – Wellens, która z powodu choroby, nie mogła uczestniczyć w uroczystości.

Ośmiu nauczycieli otrzymało nagrody Dyrektora Szkoły a jeden z nauczycieli otrzymał nagrodę Burmistrza Miasta Korsze.

Na zakończenie uroczystości głos zabrała pani Emilia Suwezda – przedstawicielka Rady Rodziców, która w kilku miłych słowach przekazała życzenia nauczycielom i pracownikom szkoły.

Piękną, jesienną, nastrojową dekorację przygotowały mamy i rodziny moich wspaniałych wychowanków. Serdecznie dziękuję.

Justyna Komarowska

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
DZIEŃ GŁOŚNEGO CZYTANIA Z GANGIEM SŁODZIAKÓW

W ramach akcji związanej z promowaniem czytelnictwa a ogłoszonej przez sieć sklepów Biedronka, nauczycielka pani Joanna Saik ,przygotowała i przeprowadziła w klasie 2 SP w Garbnie Dzień Głośnego Czytania. Impreza odbyła się 19 października 2018r.Drugoklasiści z niecierpliwością oczekiwali  nadejścia czytającego gościa. Okazał się nim tata- pan Marek , który w sposób humorystyczny  i ciekawy przybliżył uczniom historię rysia Rysia ,jednego z bohaterów Gangu Słodziaków. Podczas spotkania dzieci wcieliły się też w postać mieszkańców lasu, odtwarzając ich zachowania i głosy. Rozmawiały o tym, że warto być sobą, pomimo swoich niedoskonałości. Wykonały też przepiękną dekorację do zagranego przez siebie przedstawienia. To z kolei dało inspirację do stworzenia dalszych, oryginalnych i ciekawych przygód Słodziaków, przedstawionych przez dzieci w formie komiksu. Dzień Głośnego Czytania przebiegł w miłej i twórczej atmosferze oraz wzbudził zainteresowanie dorosłych i innych uczniów naszej szkoły.

Joanna Saik

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
CZY WIESZ, CO JESZ?

W październiku 2018r. uczniowie klasy 2 SP w Garbnie realizowali tematykę związaną ze zdrowym odżywianiem. Podczas zajęć lekcyjnych rozmawiali o zdrowym odżywianiu, rozpoznawali i nazywali produkty zdrowe dla człowieka, zapoznali się z piramidą zdrowego żywienia oraz tworzyli własny jednodniowy jadłospis Na zakończenie bloku tematycznego jako alternatywą do słodyczy i chipsów, postanowili zrobić owocowe szaszłyki. Podczas ich wykonywania, drugoklasiści mieli okazję nazwać przyniesione przez siebie owoce, podzielić je na  egzotyczne i krajowe, nauczyć się je obierać i kroić oraz w sposób higieniczny przygotować i spożyć zdrowy posiłek. Dzięki zaangażowaniu rodziców, który przygotowali owoce i potrzebne rzeczy było pysznie, zdrowo i kolorowo! Popatrzcie sami!

Nauczycielka klasy 2-Joanna Saik

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 


Strona 10 z 106
Aktualności
free pokerfree poker

Kalendarz


Dzisiaj jest: Sobota
23 Lutego 2019
Imieniny obchodzą
Bądzimir, Damian, Florentyn, Łazarz,
Piotr, Romana, Roma, Seweryn

Do końca roku zostało 312 dni.
Zodiak: Ryba

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 10 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę