XVIII DZIEŃ PAPIESKI I 40-LECIE PONTYFIKATU JANA PAWŁA II

Tegoroczny XVIII Dzień Papieski przebiegał pod hasłem "Promieniowanie ojcostwa". W naszej szkole ten dzień, a przede wszystkim Osobę św. Jana Pawła II, uczczono okolicznościową gazetką.

Warto pamiętać, że bieżący rok to również 40.rocznica wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. Od początku swego pontyfikatu Jan Paweł II szczególną troską otoczył rodzinę, młodzież i dzieci. Przejawiało się to w Jego nauczaniu i licznych spotkaniach.

O nauczaniu św. Jana Pawła II przypomniała młodszym i starszym uczniom naszej szkoły katechetka pani Jolanta Dąbkowska, która wykorzystała podczas lekcji religii przygotowaną w szkole gazetkę.

J.Dąbkowska, J.Saik

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
ŚWIATOWY DZIEŃ MYCIA RĄK

15 października 2018r. przedszkolaki i uczniowie klas 1-3 SP w Garbnie wzięli udział w Światowym Dniu Mycia Rąk, ustanowionym przez ONZ w 2008r.Tego dnia najmłodsi uczniowie spotkali się z panią pielęgniarką i wychowawcami, by porozmawiać na temat higieny rąk. Uczniowie dowiedzieli się, dlaczego i kiedy należy myć ręce, obejrzeli pokaz właściwego sposobu mycia rąk, a następnie sami zadbali o swoje dłonie. Podczas  spotkania rozwiązali także zagadki o przyborach toaletowych, wysłuchali piosenkę "Mydło wszystko umyje", nauczyli się rymowanki "Sio zarazki!" oraz uzupełniali stosowne kolorowanki. Najmłodsi uczniowie obiecali, że od dziś wezmą zdrowie w swoje ręce!

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
SZKOLNY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI PATRIOTYCZNEJ

17 października 2018r. w ramach obchodów 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę, odbył się szkolny konkurs recytatorski, w czasie którego chętni uczniowie mogli zaprezentować utwory o tematyce patriotycznej. Celem konkursu było pielęgnowanie postaw patriotycznych, upowszechnianie kultury języka wśród uczniów, popularyzowanie piękna i wartości narodowej kultury, rozbudzanie zainteresowania poezją patriotyczną oraz rozwijanie recytatorskich i aktorskich uzdolnień dzieci.

W konkursie udział wzięło 12 uczniów. Uczestnicy podzieleni byli na dwie kategorie wiekowe (kl. IV-VI i kl.VII-gimnazjum). Każdy zaprezentował własną interpretację wiersza związanego z naszą ojczyzną, którą oceniała komisja w składzie: p. Stefania Siewruk-Welens, p. Barbara Starukiewicz, p. Ewa Nowińska-Dymek i p. Małgorzata Włodarska. Pod uwagę brano opanowanie pamięciowe tekstu, zaangażowanie emocjonalne, intonację, dykcję oraz ogólny wyraz artystyczny. Uczniowie bardzo poważnie podeszli do tego zadania. Po wysłuchaniu pięknych recytacji, komisja musiała podjąć trudną decyzję i nagrodzić najlepszych. Osoby, które zdobyły dwa pierwsze miejsca w obu kategoriach, będą reprezentowały szkołę w gminnym konkursie recytatorskim poezji patriotycznej w Łankiejmach.

Laureaci w kategorii kl. IV-VI

  1. Maja Gaszczyńska (kl. V)
  2. Milena Lasek (kl. IV)
  3. Oliwia Puczel (kl. IV)

Laureaci w kategorii kl. VII-gimnazjum

  1. Patryk Szachniewicz (kl. VIII)
  2. Julia Pietrzyk (kl. VIII)
  3. Marta Skrzydel (kl. VII)

Zwycięzcy otrzymali nagrody książkowe oraz dyplomy, a pozostali uczestnicy konkursu słodkie nagrody pocieszenia. Wszystkim dziękuję bardzo za udział i jeszcze raz gratuluję laureatom.

Ewa Nowińska-Dymek

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
Ocena użytkowników: / 1
SłabyŚwietny 
 
Sklepik szkolny

W dniu 5 października 2018 roku (piątek) na dwóch pierwszych godzinach lekcyjnych Samorząd Uczniowski zorganizował jednodniowy sklepik szkolny. Sklepik przygotowała i poprowadziła klasa 8 sp. (Aleksandra Bura, Oliwia Bednarczyk, Bartosz Macke i Julia Pietrzyk). W sklepiku sprzedawano gofry bez przybrania (1,50 zł), gofry z bitą śmietaną i gofry z cukrem pudrem (po 2 zł), popcorn (1 zł) oraz napoje (0,50 zł). Sklepik spotkał się z bardzo dużym zainteresowaniem społeczności uczniowskiej. Zarobiono 186 zł. Pieniądze zostały przeznaczone na bieżącą działalność Samorządu Uczniowskiego. Opiekę nad przygotowaniem sklepiku i sprzedażą produktów żywnościowych sprawował opiekun SU, pan Mariusz Sak.

(Mariusz Sak)

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 
Czytanie dla najmłodszych

W dniu 5 października 2018 roku (piątek), na pierwszej godzinie lekcyjnej, odbyło się czytanie dla najmłodszych w grupie przedszkolnej (5/6-latki). Czytanie trwało około 25 minut. Akcję przeprowadziły uczennice klasy 6 sp., Gabriela Wiśniewska, Aleksandra Łokucijewska i Wiktoria Święcka. Uczennice szkoły podstawowej przeczytały dzieciom legendę pod tytułem „O zbójniku Janosiku”, a następnie zadawały przedszkolakom pytania na temat wysłuchanej treści. Dzieci w trakcie spotkania były grzeczne i chętnie odpowiadały na zadawane pytania. W nagrodę każdy przedszkolak otrzymał słodkiego cukierka. Gabrysia, Ola i Wiktoria były bardzo zadowolone z przeprowadzonego „czytania”, ponieważ maluchy były ucieszone z wizyty starszych koleżanek i całe spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Spotkanie podobało się także paniom opiekującym się grupą przedszkolaków. Dziewczyny obiecały powtórzyć w przyszłości „czytanie” dla grupy, którą odwiedziły.

(Aleksandra Łokucijewska, Gabriela Wiśniewska, Wiktoria Święcka)

Napisz pierwszy komentarz
PDF Drukuj Email
 


Strona 10 z 105
Aktualności
free pokerfree poker

Kalendarz


Dzisiaj jest: Wtorek
22 Stycznia 2019
Dzień Dziadka
Imieniny obchodzą
Anastazy, Dobromysł, Gaudencjusz,
Gaudenty, Marta, Wincenty

Do końca roku zostało 344 dni.
Zodiak: Wodnik

Kto nas odwiedza

Naszą witrynę przegląda teraz 159 gości 

© 2010 Zespół Szkół w Garbnie.

Zawartość serwisu jest chroniona prawami autorskimi.

Licznik odwiedzin

Dodatki na stronę